Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Sparťanské basketbalistky padly, stojí krok od vyřazení

17
04
2013

Autor: Redakce

rubrika: Krátké zprávy

2296zobrazení
male_no-picture.jpg

Praha – Den po potupné porážce 65:87 vstupovaly k druhému utkání semifinále play-off s SŠMH Brno suverénky základní části 1. ligy a hlavní favoritky na postup do ŽBL basketbalistky pražské Sparty. Jejich cíl byl proto jasný, vyrovnat sérii. Ani napodruhé ale neuspěly, přestože měly v duelu už sedmnáctibodový náskok. Jejich pozice před moravskými odvetami je tak kritická, jediné zaváhání jim vystaví sezónní stopku.

Proto byla nejlepší střelkyně Sparty Katarína Hrabáková mimořádně kritická.

 „Prohru bych vzala na sebe. V utkání jsem měla příliš mnoho ztrát. Jsem hloupá, že jsem se v prvním zápase nechala strhnout a hrála i ve čtvrté čtvrtině, místo abych si odpočinula. Z tohoto důvodu mi teď sházela síla," líčila autorka čtyřiadvaceti bodů, jež má jasnou představu o své úloze v týmu.

 „Vím, na co náš celek má, i to, že stojí střelba prakticky na mně. Navíc máme velmi úzký kádr, který, pokud je unavený, může jen těžko čelit tak dobře fyzicky připravenému družstvu, jakým je Brno," pokračovala opora, která nezastírala, že není současné vnitřní klima Sparty ideální.

 „Moc nám nepomohlo první semifinále, ve kterém jsme dostaly pořádnou sodu a psychicky se tak položily. Ani vztahy na naší lavičce nejsou ideální. Sice je zvedlo to, že na ní přibyl Petr Fejk (dlouholetý trenér BLC Sparta a člen výkonného výboru klubu, pozn. redakce). Třenice se ovšem nevyřešily za jeden zápas," uvědomovala si šestadvacetiletá hráčka, jež neustávala v nekompromisních výrocích.

Po celou sezonu jsme si přály, aby přišly porážky. Přestože jsme nedostatečně trénovaly, stále jsme vyhrávaly. Důvod byl jediný, nedostaly jsme se k těžšímu utkání. Teď nemáme z čeho čerpat, neumíme čelit nepříznivému vývoji," vysvětlovala křídelnice, která i přes složitou situaci neskládá zbraně.

 „Doufám, že nás prohry nastartují. Během týdne se dáme psychicky dohromady a do Brna nepojedeme se svěšenými hlavami. Vyhrát tam dvakrát, bude ale moc těžké," dodala.

BLC Sparta Praha – BK SŠMH Brno 65:72 (21:10, 33:31, 49:47)

Sparta: Hrabáková 24, Nováčková 10, Běhalová 10, Sokolová 9, Váchová 4, Skutilová 4, Kecová 2, Jeřábková 2, Krobová. Trenér Petržela.


Autor: David Nejedlý
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů