Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Historie

SPARTA PRAHA patří mezi nejstarší a nejpopulárnější sportovní kluby s řadou příznivců nejen v Praze, ale i v celé České republice. Vznik klubu je datován rokem 1893. Basketbalový klub vznikl v roce 1939 a trvale patří k naší basketbalové elitě. To potvrzují výsledky jak v první lize, tak i účast našich hráček ve státní reprezentaci. Za svoji více než šedesátiletou historii získaly basketbalistky Sparty Praha celkem 23 titulů Mistra republiky a celkem 31 medailových umístění, k významným evropským úspěchům patří šestinásobná účast ve finále PMEZ, kterou v roce 1976 proměnily v titul mistra starého kontinentu klubových soutěží. Mezi nejvýznamnější hráčky historie Sparty patří Hana Ezrová, Milena Vecková, Dana Ptáčková, Hana Jarošová, Alena Weiserová, účastnice a medailistky evropských a světových šampionátů a olympijských her.

Současnost

Období po roce 1989 určitě patří mezi úspěšná období ve sparťanské historii. Během posledních sedmi let skončila Sparta celkem 8x těsně pod medailovými pozicemi, když ke třem čtvrtým místům v ligové soutěži přidala stejný úspěch celkem 5x v národním poháru. Od roku 2002 Sparta každoročně angažovala hráčky z USA. První takovou hráčkou byla Jessica Stratton; v minulé sezóně za Spartu nastupovala Nicole Louden, která dokázala ze šesti nejsledovanějších statistik vyhrát čtyři a po skončení sezóny byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou celé soutěže. V roce 2010 musela Sparta opustit ligové palubovky a po celkové restrukturalizaci klubového řízení bojuje na špičce druhé ligy o návrat do nejvyšší soutěže v příštím ročníku.
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů