Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Napsali o nás

08
05
2012

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

2189zobrazení
male_no-picture.jpg

Praha – Baráž o účast v Ženské basketbalové lize je v plném proudu. Dosavadní utkání potvrdila, jak veliký rozdíl je mezi nejvyšší soutěží a první ligou. Ani jedna ze Spart totiž nedokázala porazit nikoho ze zachraňující se dvojice DSK Basketball a Plisko Pardubice.

 

Víkendové výsledky baráže:

DSK Basketball – BLC Sparta Praha 76:67, BLC Sparta Praha – Pliska Pardubice 58:75, DSK Basketball – BA Sparta 83:60

Trenéři Pražanek, co vám napověděly duely s celky ŽBL/vítězkami prvních lig?

Daniel Kurucz, DSK Basketball: Jsem rád, že jsme v obou utkáních dokázali zužitkovat zkušenosti, které jsme nabrali v ŽBL. Obě Sparty ale mají kvalitní týmy a mohou míchat kartami v baráži.

Petr Fejk, BLC Sparta Praha: Že rozdíl mezi námi a ŽBL je minimální. Zápasy rozhodují pouze maličkosti.

Michaela Muchová, BA Sparta: V baráži jsme kvůli tomu, abychom si zahrály s družstvy jako je Karlín (čti DSK Basketball) a Pardubice, které hrají daleko tvrdší a dynamičtější basketbal.

Jaké byly příčiny porážek/vítězství?

Kurucz: Ani jedna ze Spart se nedokázala vyrovnat s tvrdší obranou. Byť mělo BA ve svém středu několik extraligových hráček. Mluvím například o Šmídkové, která je vynikající hráčkou a odvádí VŠ skvělé služby. Proti nám ale dala jen sedm bodů. Překvapilo mě, že obě družstva odešla v posledních čtvrtinách i fyzicky.

Fejk: V zápase s Karlínem byly o něco lepší domácí hráčky. My jsme zaplatili daň. Holky byly až přehnaně nervózní, chtěly dokázat, že do ŽBL patří. O porážce s Pardubicemi rozhodla jednoznačně kondice; zatímco my dodržujeme termínovou listinu danou Českou basketbalovou federací a odehráli jsme dvě těžká střetnutí ve dvou dnech, Pardubice si svůj zápas s BA Sparta odložily a dostaly se tak do jednoznačné výhody.

Muchová: Karlín nás přeskákal. Rozhodla větší zkušenost soupeřek, které hrají celý rok daleko kvalitnější soutěž. I když v ní prohrávaly a my vyhrávaly, mají za sebou těžší utkání.

Co očekáváte od dalšího průběhu baráže?

Kurucz: Naším cílem je samozřejmě záchrana. Všechny tři soupeře ale respektujeme.

Fejk: Ještě není nic ztraceno. Problémem je to, že jsme prohráli vždy o dost bodů. Věřím ale, že vyhrajeme zbývající utkání a postoupíme.

Muchová: Obě družstva z ŽBL si účast v ní asi pohlídají. My chceme hlavně nabrat zkušenosti s kvalitními celky. Neříkám ani, že chceme postoupit, ani že nechceme. Uvidíme, kam až dojdeme.

Průběžné pořadí baráže:

1. DSK Basketball 3/1 7 bodů

2. Pliska Pardubice 2/1 5bodů

3. BLC Sparta Praha 0/2 2 body

4. BA Sparta 0/1 1 bod


zdroj:prazsky.denik.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů