Sparťanky bojují a stále čekají na výhru

2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

2376zobrazení

V dalším kole ženské 1. ligy hostila domácí Sparta Praha tým Junior Kralupy a BA Sparty. V sobotním utkání si hráčky z Kralup ve všech čtvrtinách udržovaly několika bodový náskok. Domácím se především nedařilo podkošové zakončení, které bylo okamžitě trestáno proměněnými body ze strany hostů. Sparťanky se snažily dotáhnout, což se chvílemi dařilo i díky proměněným tříbodovým pokusům (celkem 9 proměněných), na soupeře to ale bohužel nestačilo a tak Sparta prohrála s týmem z Kralup 67:87.

Pro fanoušky i hráčky však bylo velice lákavé pražské derby Sparta Praha BA Sparta. Od počátku to bylo (i dle konečných statistik) vyrovnané utkání, oba týmy potvrdily herní kvalitu, ačkoli se potýkaly i se zbytečnými ztrátami a neproměněnými pokusy zpod koše. V první čtvrtině byl rozdíl pouhé tři body. Během druhé čtvrtky se hostům podařilo odskočit Sparťanskám o sedm bodů. V druhé polovině se ale domácím opět dařila střelba z trojkového území (celkem 6 proměněných), hosté ale drželi krok úspěšnými rychlými protiútoky. Sparta se však zakousla a dokázala srovnat, poslední čtvrtina tak začínala za stavu 70:71. Díky relativně vysokému počtu faulů se herní tlak neustále zvyšoval, bohužel Sparta utržila i za velké nespokojenosti aktivních fanoušků dvě technické chyby a hosté tak mohli profitovat. Bojovnost až do samého konce však Sparťankám k výhře nestačila a nakonec prohrály s BA Spartou 90:100.

Po vyrovnaném ale nakonec prohraném sobotním utkání s Ústím nad Labem (62:65) druholigové Sparťanky v neděli zabojovaly a zvítězily proti Baníku Most 68:59. Více přineseme v následujícím reportu.