2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1756zobrazení

V sobotu k nám přijel soupeř z daleké Ostravy, kterého jsme na jejich palubovce porazily rozdílem 9 bodů a proto nikdo z nás neměl pochybnosti o naší další výhře. Přestože si záloha Ostravy přivezla i 3 pendlující hráčky z 1. ligy, nedělalo nám problém soupeře v prvním poločase přehrávat.

První čtvrtinu jsme vyhrály rozdílem 8 bodů a toto vedení jsme si udržely až do konce první půle. Do třetího dějství jsme vstoupily několika nepřesnostmi a hráčky Ostravy se dostaly po třech minutách do vedení.

Díky neproměňovaným šancím zpod koše a nesmyslnými ztrátami se nám začala vidina výhry rozplývat před očima. Ani změna obrany nám nepřinesla očekávané ovoce a soupeři se dařilo poměrně lehce skórovat. Ostravě jsme podlehly 57:68. V tomto utkání se naposledy představila Kateřina Hádková, která odjela na delší čas do zahraničí.

Sparta Praha B - SBŠ Ostrava B 57:68

Sparta Praha B PDF XLS
  min.   2b. 3b. TH   DU DO DC Bl   As M+ M-   F+ F-   Val b.
      100.0% 100.0% 64.5%

V neděli jsme nastoupily proti družstvu ze Šumperka, který si v tabulce udržuje 3.příčku. Tento zápas tedy měl rozhodnout, zda play-off začneme doma či v dalekém Šumperku. V první čtvrtině byl stav vyrovnaný a skórovat se nejlépe dařilo Šimákové.

Na konci prvního poločasu se nám povedla šňůra 4 úspěšných košů bez odpovědi soupeře a po první půli bylo sedmibodové vedení na naší straně (32:25). Ve třetím dějství na nás soupeř postavil zónovou obranu a tak jsme mu tuto změnu oplatily stejnou mincí.

Bohužel to byl soupeř, kdo dokázal lépe zónu přehrávat. V našem útoku bylo opět spoustu nevynucených chyb a přílišného driblinku - vzhledem k tomuto typu obrany. Nedařila se nám ani střelba z dálky, pouze Fejková přispěla úspěšnou trojkou a vzápětí i další proměněnou střelou z jumpu. V poslední části se soupeř ještě dotáhl na rozdíl 2 bodů, ale další prohru za víkend už jsme nedopustily a Šumperk odjížděl poražen – 58:53.

100.0% 100.0% 72.2%

Za dva týdny nás čeká už pouze jediný zápas s týmem Basketball Nymburk. Umístění se tímto zápasem již nijak nezmění, ale do zápasu dáme i přesto maximum.