2012

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1969zobrazení

K posledním dvěma zápasům tohoto roku nastoupily hráčky Sparty Praha B na palubovkách Liberce a Jablonce. Ze severu si Sparta přiváží, po prohře s Libercem a výhře nad Jabloncem, důležité tři body do tabulky 2. ligy (skupiny B). Skupinu zatím vede právě jeden z víkendových soupeřů - Liberec. Sparta ztrácí na třetí příčce 3 body, jako druhý TJ Šumperk, se kterým má ale lepší vzájemný zápas. Další zápasy jsou na programu až v lednu 2013.

Komentáře Anety Krobové:

V sobotu jsme nastoupili na horké půdě v Liberci k našemu předposlednímu utkání před koncem světa. Předpověď Mayů  vzaly vážněji hráčky Liberce a vlétly do utkání s větší bojovností a důrazem. My jsme však skóre neustále udržovali vyrovnané a soupeř dokázal odskočit až v poslední vteřině prvního poločasu, kdy nás potrestal téměř nejhorší možnou variantou - košem s faulem a proměněným trestným hodem. Stav byl po polovině utkání 27:34. Ve druhém poločase se libereckým hráčkám neustále dařilo zdvojování na půlící čáře, a ačkoli bylo úspěšné spíše díky agresivitě než kvalitě, nedařilo se nám tuto překážku překonávat. Ke konci utkání jsme se soupeři ještě jednou dokázali přiblížit na rozdíl pár bodů, ale na výhru to již bohužel nestačilo a Liberci jsme tak nedokázali oplatit porážku z druhého utkání letošní sezony.

Lokomotiva Liberec - Sparta Praha B: 61:54 (19:18, 34:27, 46:40)

min.   2b. 3b. TH   DU DO DC Bl   As M+ M-   F+ F-   Val b.
      100.0% 100.0% 53.8%

V neděli jsme po vyhlídkové cestě tramvají z Liberce dorazili do Jablonce, kde nás čekal soupeř Bižuterie Jablonec nad Nisou, kterého jsme v prvním kole porazili rozdílem 10 bodů. Vzhledem k brzkému vstávání jsme nastoupili do zápasu poměrně rozespalí a soupeř měl po většinu zápasu lehce navrch. Díky chybám v obraně nás soupeř neustále trestal lehkými koši a diváci v místní hale bouřili za zvuku vuvuzel. V konci jsme se naštěstí dokázali zkoncentrovat, dostat se do pár bodového vedení a dotáhnout utkání do vítězného konce.

Bižuterie Jablonec nad Nisou - Sparta Praha B:  68:73 (15:15, 36:33, 51:51)

6 Pensdorfová T. 0:00   2/2 0/0 0/0   0 0 0 0   0 0 0   0 2   2 4
7 Krobová A. 0:00   2/2 0/0 0/0   0 0 0 0   0 0 0   0 1   3 4
11 Svobodová K. 0:00   3/3 0/0 4/3   0 0 0 0   0 0 0   0 1   7 9
12 Melounová L. 0:00   3/3 0/0 4/3   0 0 0 0   0 0 0   0 1   7 9
15 Smrčková Z. 0:00   6/6 0/0 4/4   0 0 0 0   0 0 0   0 4   12 16
16 Hádková K. 0:00   6/6 0/0 3/2   0 0 0 0   0 0 0   0 4   9 14
17 Fjaerestad K. 0:00   8/8 0/0 4/3   0 0 0 0   0 0 0   0 1   17 19