Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Přípravka se představila ve Šmoulinka CUPu

18
12
2012

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1625zobrazení
male_no-picture.jpg

Dalšího kola šmoulinka cupu v Modřanech jsme se zúčastnili s deseti hráči a hráčkami v sestavě. To nám umožnilo postavit dvě vyrovnané pětky. Nastoupili jsme k jedinému utkání a to proti pořádajícímu družstvu Sokola Jižní Supi. Zápas se od začátku nevyvíjel příliš příznivě.

Soupeř i přes veškerou naši snahu v obraně své střely na koš zpravidla proměňoval, zatímco našim chvíli trvalo než se na jinou palubovku i koše adaptovali. O to více ale potěšila střední pasáž hry, kdy jsme zvýšenou aktivitou v obraně dokázali soupeře několikrát za sebou připravit o balón a snížit bodový rozdíl na pouhé 4 body. Prosazoval se zejména Petr Valčík. Utkání skončilo výsledkem 30:14 pro Sokol Jižní Supi.

Za nasazení v zapase i vedení týmu je třeba vyzdvihnout kapitána Jakuba Hejduka. Po jeho boku se v sestavě poprvé objevil i bratr Hubert. Pro jeho přístup, veselou povahu i odvahu si jej jako hráče ceníme. Dobrý výkon i přes absenci v tréninku podal Šimon Stejskal. Hvězdou večera byl tentokrát Denis Dub. Hrál s obrovským nasazením a vervou, nevynechal jediný souboj o balón, byl plný energie a na hřišti byl stále vidět. Jeho výkonu dlouho chyběla schopnost prosadit se v zakončení. Nakonec ale svoji střeleckou smůlu Denis prolomil a na výsledku se podílel pěti body.

Šestým hráčem družstva byli i tentokrát rodiče a přátelé basketbalu. Za jejich účast a podporu děkujeme.

Otmar Němeček
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů