Na úvod 2012 Basketbalová Akademie i druhý celek soutěže, Valosun Tišnov

2012

Autor: Redakce

rubrika: Pozvánky

4646zobrazení

Basketbalistky Sparty vstupují do zápasů v novém roce jako třetí celek dlouhodobé části.S minimálním odstupem, který činí jen vítězství ve vzájemných zápasech jsou se stejným počtem vítězství a porážek v těsném závěsu celky Ostravy a Frisca Brno B.

Udržet si třetí místo v tabulce znamená minimálně nezaváhat na domácí palubovce proti B.A. a druhému Valosunu Tišnov.

Ladies nečeká nic jednoduchého ani v domácím prostředí.S oběma družstvy se Sparta již utkala v úvodních kolech a v obou případech odešla poražena.

Proti Valosunu se v hale Tišnova rozhodovalo až v samotném závěru, Sparta v něm tahala za kratší konec a do Prahy odvezla prohru o 4 body 54:50.

Nejlepší střelkyní v dresu pražanek byla se 17 body rozehrávačka Běhalová.Celkem 10 doskočených míčů zaznamenala po svém návratu do rudého dresu kohoutová, ani to ale nestačilo na export bodů za vítezství.

Utkání definitivně pro Spartu zlomil nástup do čtvrté čtvrtiny, kdy se z vedení Sparty během 5 minut díky šnůře Tišnova podařilo domácím otočit skore.Konec utkání i přes snahu hostujícího celku vyrovnání nepřinesl.

Podruhé za sebou neuspěla Sparta hned vzápětí na hříšti ve Stodůlkách.Basketbalová Akademie, stejně jako Valosun dokázala otočit vývoj zápasu ve třetí čtvrtině, kdy jasně přehrála do té doby v utkání dobře hrající Spartu.

Nakonec rozdílem 71:65 Sparta podlehla podruhé za sebou, což se jí v průběhu sezony již naštestí nepodařilo zapakovat.

Sparta přivítá Basketbalovou Akademii v sobotu 14.ledna od 15:30 a s Tišnovem změří síly 15.ledna v 10:00 hodin.

Utkání se hraje ve Sportovním a plaveckém areálu v Hloubětíně, řízením byly pověření sl.Lucie Pospíchalová a Vladimír Kesler.