Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Víkendová pozvánka na ligu žen

07
02
2013

Autor: Redakce

rubrika: Pozvánky

1660zobrazení
male_no-picture.jpg

Vítězky loňského ročníku I. ligy zahájí závěrečné zápasy základní části ve kterých budou bojovat o nasazení v play off domácími souboji proti Artimě FainFinance Praha a Junioru Kralupy.

S největší pravděpodobností vylepší loňské šesté místo po základní části, ze kterého dokráčeli až do baráže o ŽBL. V jejich snaze jim bude chybět Satoranská. Té ukončila hostování ve Spartě Slovanka MB. Monika se bude věnovat pouze ŽBL, kde se v letošní sezóně výrazně prosazuje.

Nejistý je i start Hrabákové a Jeřábkové. Obě dvě laborují se zraněními z posledního duelu v Pardubicích, kde Sparta zvítězila nejtěsnějším rozdílem. Dobrá zpráva pro trenéry je, že se obě už zapojily do tréninku.

 

SPARTA PRAHA – Aritma Praha 9.2.2013 – 17.30 hodin

SPARTA PRAHA – Junior Kralupy 10.2.2013 – 10.30 hodin


Po delší pauze by měla být opět k dispozici Aneta Obrusníková. Do tréninkového procesu se zapojila před dvěma týdny a optimisticky se dívá na svojí účast v závěru sezóny.

Společně v posledních zápasech s výborně z tříbodové vzdálenosti střílející Skutilovou by mohla ještě víc tlačit na obrany soupeřů.

Družstvo se bude tradičně opírat o domácí prostředí a jeho snaha vylepšit si rekordní bilanci 15 výher po sobě bude jednou z hlavních motivací do zápasu.

SPARTA PRAHA stále drží první příčku základní části.

 

Juniorky, které mají rovněž play off II. ligy jisté se představí proti béčku Ostravy a TJ Šumperk rovněž v domácím prostředí. Svá utkání rozehrají po prologu, který obstará právě prvoligové áčko.

V sestavě už bude chybět nejlepší střelkyně družstva Hádková a další pivotmanka Koždoňová. Obě dvě míří za studijními povinnostmi do zahraničí.

Juniorky se tak budou muset postavit svým soupeřům v kombinované sestavě. Do hry stále ještě nemůže zasáhnout Hrabaňová ani Pokorná. Start nových akvizic do závěru soutěže je plánován v druhé polovině února.

 

SPARTA PRAHA – SBŠ Ostrava B 9.2.2013 – 19.30 hodin

SPARTA PRAHA – TJ Šumperk 10.2.2013 – 12.30 hodin


Béčko, které vyhrálo rovněž svoje předchozí venkovní utkání bude mít pro víkend jednoznačný úkol a to v podobě vyrovnání se s absencemi a potvrzení druhého místa v probíhající základní části.

O jak půjde tvrdý oříšek, se domácí basketbalistky přesvědčí až na palubovce.

Trenéři doufají, že pro dvojzápas s moravskými celky se jim podaří uvolnit z hostování Melounovou, která sezónu ve Spartě výborně začala, ale Sokol Nusle odkud hostuje ji uvolňuje pouze sporadicky, přesto že v domovském celku tolik vytížená není.

 

 

 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů