Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Sparťanské basketbalistky postupují

25
03
2012

Autor: Redakce

rubrika: Aktuality

2361zobrazení
male_no-picture.jpg

Praha – Čtvrtfinálovými souboji play off pokračovala 1. liga basketbalistek. V hloubětínské hale se střetly hráčky  BLC Sparta Praha a Frisco Brno B. Přestože byly v dlouhodobé části úspěšnější Moravanky, v play off dominovaly Pražanky. Mezi nimi i osmadvacetiletý motor Sparty, kapitánka Hana Nováčková.

Hano, do série jste vcházely v pozici outsidera. S jakými pocity?

Byly jsme rády, že na nás vyšlo Brno, protože to na tohoto soupeře dlouhodobě umíme. V základní části jsme měly bilanci 1:1, kterou jsme potvrdily i na moravské půdě a do Prahy přijely za stavu 1:1 v sérii.

V prvním domácím utkání série s Friscem B jste dominovaly. Co se stalo před rozhodujícím duelem?

Dostavila se nervozita. V Brně jsme také vyhrály první zápas a pak padly. I tentokrát jsme začaly moc špatně, v prvním poločase jsme se bály postupu.

Nebyla chyba v nasazení?

Ne, to bylo dobré. Své sehrála nervozita. Čím víc jsme chtěly, tím víc se nedařilo. Ať už střelba, nájezdy nebo kombinace.

Do druhé půle jste vstoupily o poznání lépe.

Snažily jsme si vsugerovat, že jde jen o sport. Rozhodlo to, že máme kvalitnější, vyrovnanější a zkušenější kádr.

Před play off přišel trenér Fejk. Co přinesl?

Myslím, že mnoho pozitivního. Určitě vnesl do tréninkového procesu větší spád. Připravujeme se konkrétně na soupeřky, které nás čekají. V zápase nezapojuje hráčky proto, aby si zahrály, ale podle výkonnosti.

Vrátila se i velezkušená Katarína Hrabáková. Jak moc pomohla?

Velice, Katka je týmová hráčka, která chce spolupracovat. Je rychlá s dobrou obranou. Dokáže míč potáhnout a vytvořit tlak na soupeřky. Moc dobře se mi s ní spolupracuje.

Nyní vás čekají Kralupy nad Vltavou. Jaký je to tým?

Hrozně specifický, a to především v domácím prostředí, kde dokáže poslat do koše všechno, snad i to, co do něj kopnou (směje se). Je třeba si dát pozor na střelkyni Čermákovou, která ale není rychlá a nemá dobrou driblinkovou techniku. Musíme být důsledné v obraně a hlavně se nebát toho, že byly soupeřky v dlouhodobé části první.

Čím chcete uspět?

Umíme hrát rychle do koše, což by mělo na starší hráčky Kralup platit.

Je cílem Sparty postup do ŽBL?

Určitě, k tomu ale musíme porazit Kralupy a uspět v baráži s Karlínem a Pardubicemi, což bude moc těžké. Jsem ale přesvědčená, že na to máme.

Je postup cílem Hany Nováčkové?

Postoupit určitě chci, ale ŽBL bych už asi nehrála. Nebyla bych totiž díky pracovnímu vytížení schopná trénovat tolik, co je potřeba.

BLC Sparta – Frisco Brno B 72:52 (18:16/34:27/57:34), konečný stav série 3:1.

Sparta: Kohoutová 4, Hrabáková 15, Nováčková 5, Váchová, Svobodová, Opluštilová 14, Běhalová 9, Gerhardová 8, Faflíková 2, Fejková 3, Morris, Koďousková 12. Trenér Fejk.

David Nejedlý
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů