Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Pražský Deník - Sparťanky útočí na ŽBL, Sokolová řádí

13
03
2013

Autor: Redakce

rubrika: Aktuality

2416zobrazení
male_133.jpg

V obou střetnutích zazářila šestadvacetiletá rozehrávačka se zkušenostmi z nejvyšší soutěže Kristina Sokolová, která před sezonou posílila Spartu z pražské Aritmy.

 „Byl to dobrý krok, z týmu potácejícího se na dně tabulky jsem se posunula do celku, který útočí na postup. Ačkoliv jsem na začátku nedostávala tolik příležitostí, co jsem si představovala, tak jsem teď ráda, že se mi podařilo načasovat formu na play-off," usmívala se autorka pětatřiceti bodů.

 „Nikdy jsem nebyla typickou střelkyní. Na konci roku mi ale lékaři diagnostikovali astma, já odmítla používat inhalátor a místo toho začala víc běhat. Fyzické předpoklady mě posunuly před hráčky Krnova. Byla jsem všude první a střílela z volné ruky," pokračovala v odlehčeném tónu sympatická tmavovláska. Pak se vrátila k právě skončeným zápasům.

 „Nevypadaly jako utkání play-off. Za body v nich pro nás vedla až příliš lehká cesta. Ve druhém utkání jsme sice krátce prohrávaly, když se projevilo, že nás šlo do střetnutí jen osm. Posléze jsme ale přepnuly na vyšší rychlostní stupeň a soupeřky paradoxně uběhaly," vysvětlovala hráčka, jejíž družstvo odvety nepodceňuje.

 „Připravujeme se zodpovědně, sérii chceme ukončit v co nejkratším čase a už vůbec ji neprotahovat do Prahy. K tomu se ale musíme vyvarovat výpadků a hrát naší hru. To znamená s agresivní obranou a s rychlým protiútokem," našla cestu do semifinále, které sparťanky považují pouze za splněnou povinnost.

 „Myslíme výš, jednoznačným cílem je postup," dodala odhodlaně Sokolová.

Čtvrtfinálové výsledky 1. ligy basketbalistek
BLC Sparta Praha – Lokomotiva Krnov 84:37 a 75:52 (stav série 2:0)
BA Sparta – Sokol Manver Pečky 71:67 a 79:70 (stav série 2:0)
VALOSUN Tišnov – Junior Kralupy 77:69 a 79:64 (stav série 2:0)
BK SŠMH Brno – SBŠ Ostrava 69:38 a 70:68 (stav série 2:0)

Autor: David Nejedlý

 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů