2012

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1309zobrazení

Družstvo dívek doplněné o zkušeného hráče a kapitána družstva chlapců Jakuba Hejduka se zúčastnilo turnaje na Aritmě.

Hned v úvodním utkání podalo kolektivní a bojovný výkon, který potěšil trenéry, fandící rodiče i další diváky z řad rodinných příslušníků. Nasazení všech hráček i Jakuba vedlo k dramatické koncovce, ve které k vítězství zbývalo dotáhnout tři body z devítibodového náskoku soupeře po třetí čtvrtině. Na konečném výsledku 22:19 se 6ti body podílela rozehrávačka Aneta Molentová.

Po krátké pauze hráčky nastoupily do druhého utkání. Nevydařená první čtvrtina, kterou jsme prohráli 8:0, předznamenala další vývoj zápasu. K obratu nezbývaly síly. I přes nepříznivý výsledek  je namístě pochválit výkon všech hráček, které do zápasu nastoupily, nevzdávaly se a statečně jej odehrály až do konce. Sympatický výkon vycházející z nasazení v obraně i efektivní hry v útoku podala Bára Rychtecká, která byla v závěru turnaje vyhlášena i nejlepší hráčkou našeho družstva.

Ve třetím a závěrečném utkání jsme narazili na basketbalově vyspělé družtvo chlapců BA, které nás přehrálo obdobným způsobem jako ostatní zúčastněné týmy děvčat. Jako výzvu tento zápas pojal Jakub Hejduk. Nutno podotknout, že ve srovnání s hráči soupeře skvěle obstál. Svojí bojovností šel příkladem i děvčatům, která se podobně jako Jakub dokázala střelecky prosadit.