2011

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

8470zobrazení

Sparta se už s novými akvizicemi Kohoutovou a Hroudnou nedokázala přenést přes prokletí čtvrtých čtvrtin a oba zápasy 2 ligového kola těsně prohrála.

V Tišnově kde hostuje Valosun Brno se s domácími dlouho tahala o výsledek.Lepší úvod hráčkám Tišnova zajistila nestárnoucí Belanská autorka první 7 bodů.Zápas se pak vyvíjel velmi dramaticky, oba celky se střídaly ve vedení.Díky dobrým obranám bylo jasné, že na výhru bude stačit poměrně málo bodů.

Lepší pozici před závěrečným dějstvím držela hostující Sparta.

Katastrofální začátek poslední části, který prohrála 9:1 přiklonil větší šance na úspěch domácímu Tišnovu.Sparta se pak z 4minutové letargie sice dokázala probrat a náskok soupeřek zlikvidovat na rozdíl 3 bodů, domácí ale závěr díky velkému počtu trestných hodů dokázaly uhrát a připsaly si tak třetí ligové vítězství.

Valosun Tišnov : Sparta Praha 54:50

V neděli pak Sparta chtěla složit reparát a zároveň si připsat první ligovou výhru ve Stodůlkách.Proti domácí Basket Academy nezačaly sparťanky dobře a v ůvodu prohrávaly 9:2.Do konce první části dokázaly vývoj ve skore otočit a vedení v zápase si pak udržovaly až do začátku závěrečné čtvrtiny.

V ní nedokázaly odolat tlaku domácích hráček a nadějně rozehraný zápas ztratily pár minut před koncem.

Basket Academy : Sparta Praha 71:65

Sparta je tak po úvodních čtyřech zápasech bez vítězství a na první body si budu muset minimálně 14 dní počkat.To hostí v Hloubětíně v sobotu 22.10 Frisco Brno "B" a v neděli 23.10 SKP UP Olomouc.