Sparta Praha B je po hracím víkendu na druhém místě tabulky

2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

2459zobrazení

V sobotu jsme se vypravily na výjezd do Jablonce nad Nisou, kde nás čekal nelehký soupeř. Hráčky Jablonce nás totiž na letošním zářijovém turnaji v Liberci dokázaly porazit nemalým rozdílem. Možná proto jsme se na zápas plně koncentrovaly již od úvodních minut a soupeře jsme lehce přehrávaly. Po první čtvrtině bylo vedení 16:6 na naší straně a to především díky rychlému přechodu do útoku a dobrému obrannému doskoku, který nás trápil v minulých utkáních. Vedení jsme si udržovaly až do konce třetí čtvrtiny, kde náš náskok narostl až na 17 bodů (48:31). Nyní přichází stejný scénář, jako tomu bylo například v utkání s Mostem. Hráčky Jablonce začaly stahovat náš náskok a s chutí nás trestaly jedním košem za druhým. Od čtvrté minuty posledního dějství u nás nastalo hluché místo, kdy jsme za 5 minut dokázaly proměnit pouze jeden trestný hod a skóre bylo 60:62 v náš prospěch. Brázdová však v poslední minutě dokázala využít trestných hodů, proměnila 3 ze 4 a z Jablonce jsme si tak odvezly pětibodovou výhru.

Body: Hádková 20, Pokorná 16, Sedláčková 10, Krobová 7, Šimáková a Brázdová 5, Pensdorfová 2

Bižuterie Jablonec n.Nisou - Sparta Praha B: 60:65

V neděli nás čekal houževnatý soupeř z Brandýsa nad Labem. Opět jsme do utkání vstoupily velmi koncentrovaně a v první čtvrtině jsme byly lepším týmem. Soupeř však od druhé čtvrtiny výrazně zrychlil přechod do útoku a trestal nás dobrým rychlým protiútokem. Největší vrásky na čele nám dělala zkušená hráčka soupeře Michaela Jeřábková, která v tomto zápase nastřílela 28 bodů. V poslední čtvrtině jsme se soupeři ještě přiblížily – v polovině čtvrté čtvrtiny na rozdíl 3 bodů, ten si vedení však dokázal pohlídat a na konci utkání ho ještě navýšit na 13 bodů. V tomto utkání jsme nepodaly špatný výkon, bohužel soupeř byl lepším týmem a zaslouženě vyhrál. Určitě však můžeme mít lepší pocit z našich výkonů oproti minulým utkáním.

Body: Šimáková 19, Hádková 15, Krobová 12, Sedláčková 10, Doležalová 7, Pokorná 6, Pensdorfová 4, Švaříčková 1b

BK Brandýs nad Labem – Sparta Praha B: 87:74