Sparta B v druhé lize - Prohra s Kladnem a jasná výhra nad Prosekem

2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1776zobrazení

V sobotu na naší palubovku zavítal soupeř z nedalekého Kladna, který dosud v lize nepoznal hořkost porážky. Již od úvodních minut nebylo utkání příliš bohaté na body a poločasový stav se nesl spíše v házenkářském duchu (24:28). Naší slabinou byl opět obranný doskok a nepřesnost v zakončení, na druhou stranu soupeř předváděl poměrně dobrou obranu.

Dalším naším hluchým místem byla zónová obrana na začátku třetí čtvrtiny, která dovolila soupeřkám navýšit svůj náskok. 15ti bodové vedení kladenských hráček na začátku 4.čtvrtiny se nám ještě podařilo stáhnout dvě minuty před koncem utkání na 7 bodů, vítězství si již však Kladno pohlídalo.

Sparta Praha B - TJ Sokol Kladno:  46:57

Střelci Sparty: Sedláčková a Pokorná 10, Krobová  a Hádková 8, Malinová a Šimáková 3, Pensdorfová a Melounová 2, Brázdová, Kvapilová a Doležalová 0

V nedělním duelu nás čekal pražský tým BK Prosek, se kterým jsme se již v letošní sezoně setkaly na turnaji v Liberci. Soupeř na nás téměř celý zápas hrál osobní pressing a dělal tím vrásky nejen nám na hřišti, ale i našim trenérům a fanouškům v hale.V poločase se nám podařilo odskočit na rozdíl 8 bodů a vedení jsme díky zlepšené obraně i hře v útoku dokázaly udržet a ještě navíc navýšit na konečných 79:58. Za zmínku stojí dobré procento trestných hodů (42/31 – 73,8 %). K neobvyklému množství střílených šestek přispěly nejvíce Hádková (13/8)  a Pokorná (10/7).

Sparta Praha B – BK Prosek: 79:58

Střelci Sparty: Hádková 19, Pokorná 17, Krobová 9, Sedláčková 8, Šimáková a Melounová 6, Švaříčková a Doležalová 4, Kvapilová a Brázdová 3, Pensdorfová 0