2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

2253zobrazení

V sobotním utkání nás čekal soupeř Baník Most, který v prvních dvou kolech nedokázal ani jednou zvítězit a prohrál navíc rozdílem dvou tříd s družstvem z Brandýsa.

To pro nás ovšem neznamenalo podcenění soupeře a základní pětka předvedla velmi kvalitní vstup do utkání. Po třech minutách svítilo na tabuli skóre 10:2 v náš prospěch.

Postupně naše vedení narostlo až na 17 bodů (ke konci 3. čtvrtiny), což nás zřejmě uspokojilo natolik, že jsme nechaly soupeře tento náskok dotáhnout a diváci v hale se za stavu 52:52 v poslední minutě mohli radovat z napínavé koncovky.

Těsně před koncem se povedlo skórovat zpodkoše Sedláčkové, následně proměnit trestný hod Fejkové a vypadalo to již na poklidné tříbodové vítězství. Vzápětí byl však na druhé straně posouzen blok naší pivotky Hádkové na střílející hráčku soupeře jako faul, čemuž nevěřila ani mostecká hráčka. Jelikož byla zblokována za trojkovou čarou, soupeř měl možnost díky úspěšným trestným hodům vyrovnat. Ten však nebyl úspěšný ani jeden a z Mostu si místo infarktu odvážíme výhru.

V neděli jsme již brzy ráno vyjížděli z Prahy na zápas do Ústí nad Labem. Těžko říci, co způsobilo naprosto odlišný úvod utkání od sobotního. Soupeř nám na přivítání nadělil 10ti bodovou šňůru a my dokázaly skórovat poprvé až ve čtvrté minutě. Následovalo další hluché místo a soupeř navýšil skóre až na 21:2.

Z naší strašné hry v útoku jsme se postupně oklepávaly, ale ústecké koše nám i nadále příliš nepřály a také nás zřejmě trestaly za velmi nedůrazné zakončení. Dalším naším nedostatkem bylo obranné doskakování, na čemž budeme muset zapracovat.

Jak se říká, každý den není posvícení a proto již netrpělivě vyhlížíme následující hrací víkend, ve kterém budeme chtít tuto porážku odčinit.