2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

2189zobrazení

Po páteční předehrávce se nepodařilo zopakovat slušný výkon z prvního zápasu. Série hraná na tři vátezné zápasy se tak stěhuje za stavu 1-1 na Moravu.

V druhém zápase se domácím hráčkám nedařilo navázat na výkon z předchozího utkání. Soupěř tak díky chybám v závěru slaví štastné ale zasloužené vítězství.

Sparta teď bude muset v Šumperku podat jednoznačně lepší výkon. Série se jeví jako otevření pro obě družstva. Výhodu domácího prostředí a bouřlivého publika teď mají na svojí straně hráčky Šumperku.

Komentář Anety Krobové:

V sobotu nás čekalo první utkání dlouho očekávaného play-off proti družstvu TJ Šumperk, které se po základní části umístilo těsně za námi na 3.místě. V obou zápasech v sezoně jsme tento tým porazily rozdílem jen několika málo bodů a proto byl očekáván lítý boj. Do utkání jsme však vstoupily velmi koncentrovaně a již od prvních minut jsme měly nad soupeřem navrch. První čtvrtinu jsme dokázaly vyhrát rozdílem 10 bodů. V dalších minutách se rozdíl ve skóre jen navyšoval a díky pěkným kombinacím byli spokojeni i přítomní diváci v hale. Šumperku jsme nedaly sebemenší nárok na zvrat utkání a po sobotě byl stav play-off 1:0. Sparta Praha – TJ Šumperk: 75:46.

V neděli začal zápas stejným scénářem a již to vypadalo, že zopakujeme znovu dobrý výkon ze soboty. O poločase, kdy jsme vedly rozdílem 17 bodů, neměl nikdo jistě pochyb o našem vítězství. Realita byla bohužel jiná. Hráčky Šumperka po poločasové přestávce přešly do zónové obrany a nám se v tu chvíli přestalo dařit. Se zónou jsme se neuměly vypořádat i přesto, že v sobotu nám nedělala sebemenší problém. Soupeř chytil obrovskou chuť do hry a náš náskok ve skóre hrozivě rychle ukrajoval. Po celý zápas jsme si ještě dokázaly udržet vedení a když zbývalo posledních 20 sekund utkání a my vyhazovaly míč ze zámezí na útočné polovině, vedení o 2 body bylo na naší straně. Bohužel nervy hrály v koncovce své a po 6 vteřinách došlo ke ztrátě míče a po time-outu vyhazoval na útočné polovině soupeř. Ten dokázal 8 vteřin před koncem proměnit koš z faulem (s ním i trestný hod) a snad poprvé v utkání se dostat do vedení. Ve zbývajících 8 vteřinách se nám již skórovat nepodařilo a z druhého utkání si odnášíme smolnou porážku 52:53.

Ve víkendových utkáních se poprvé představila Daniela Pokorná, která se vrátila k basketbalu po dvouleté pauze. V obou zápasech podala velmi sympatický výkon.

Sparta Praha B - TJ Šumperk 75:46

soutěž: 2. liga, ročník 2012/13, play-off

datum: 08.03.2013, 20:30:00