Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Patnácté vítězství v řadě - Sparta Praha dále vévodí 1. lize žen! - aktualizováno

29
01
2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

2146zobrazení

Sparta vyrazila na poslední venkovní zápasy v základní části a chtěla prodloužit svoji třináctizápasovou sérii bez prohry. Oba své víkendové soupeře dokázala zdolat a stále vede o bod první ligu žen.

SK UP Olomouc - Sparta Praha 51:81

Zápas v Olomouci v sobotu od 11 hodin znamenal, že jsme se museli sejít na nádraží již před  sedmou hodinou, což alespoň hráčky zdravě naštvalo a chtěly o to víc domácí tým porazit.  První  čtvrtina se však nevyvedla dle plánu. Soupeřkám se dařily rychlé protiútoky, které jsme v této fázi  zápasu nestíhali pokrýt  a čtyřmi úspěšnými trojkami. Za čtvrtinu jsme inkasovali 25 bodů a prohrávali jsme.  Zlepšení v obraně s sebou přineslo obrat v zápase a skóre postupně narůstalo v náš prospěch. V útoku pak potěšily oko i pěkné jednoduché akce ve dvojičkách. Navíc ubíraly domácím hráčkám vítr z plachet úspěšné trojkové pokusy Katky Váchové (4 ze 7) a Evy Skutilové (4ze 4).  Hráčky již nepřipustily žádné komplikace. Bohužel stínem utkání bylo obnovené zranění Blanky Jeřábkové.  Nakonec musíme poděkovat věrným fanouškům družstva za nečekanou, ale příjemnou podporu v tomto zápase.

Komentář Kristíny Sokolové:

Pomalu a ospale, tak vypadal náš vstup do utkání proti Olomouci. Brzký budíček a dlouhá cesta možná sehrála svou roli, nicméně se na to nemůžeme vymlouvat. Nervózní vstup podtrhla velmi dobrá první čtvrtina soupeřek a tak jsme po dlouhé době po první čtvrtině nebyli ve vedení. Druhá čtvrtina se nám vydařila mnohem lépe a tak jsme v poločase měli již devíti bodový náskok. Druhá polovina utkání již byla jednoznačně v naší režii, ale opět jsme se nevyvarovali zbytečných chyb. Dle výsledku se může zdát, že výlet do Olomouce byl pouze povinností, já bych ale ráda poukázala na fakt, že v play-off již hrubé chyby mohou být trestány mnohem více, než v základní části.

Děkujeme fanouškům za jejich podporu, která je vždy přínosem a velice nám pomáhá.

BK Pliska Studánka Pardubice B - Sparta Praha 67:68

Nedělní zápas v Pardubicích byl na žádost domácích kvůli problémům s halou přeložen na pozdní odpoledne. Začínalo se od 17:30. Navíc bylo k dispozici pouze 7 hráček.  A domácí hráčky byly nabuzeny sobotním vítězstvím nad Pečkami.  Zápas s posledním týmem tabulky proto nebyl vůbec jednoduchý.  V první čtvrtině se opakovaly chyby v obraně ze sobotního utkání a domácí hráčky se v závěru čtvrtky dostaly do vedení  o 6 bodů.  Hra se nám nedařila ani na začátku 2. čtvrtky a ve 13. minutě přišel šok. Velmi nepříjemně se zranila  Katka Hrabáková, což zapůsobilo negativně i na ostatní hráčky. Domácí se v této době dostaly až do 15ti bodového vedení.  Naštěstí se podařilo úspěšnou trojkou a čtyřmi proměněnými trestnými hody v závěru poločasu se dostat zpět do hry.  Zlepšení v obraně přineslo pak ve třetí čtvrtce srovnání skóre a tak se urputně bojovalo až do samotného závěru.  Vedení o bod zajistila v poslední minutě trojkou Dominika Běhalová. Na to ještě odpověděla domácí Labuťová  dvěma body 17 vteřin před koncem.  Při našem protiútoku faulovala Dominiku domácí Chocholoušová P. a poslala tak Dominiku střílet trestné hody. Ta oba proměnila a opět jsme vedli o bod. Po oddechovém času domácích jsme se potřebovali 14 vteřin ubránit. Labouťová se sice dostala až ke koši, ale krásným blokem ji ubránila Eva Skutilová a po odpískaných krocích domácím jsme se mohli radovat z vydřeného vítězství. Opravdu vítězství vůle, kdy hráčky dřely, přestože ne vše vycházelo. Nejlepší hráčkou byl tentokrát celý tým.