2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1649zobrazení

V sobotním utkání jsme po daleké cestě nastoupily proti družstvu Proton Zlín. V první čtvrtině byl stav poměrně vyrovnaný i přes to, že jsme předváděly pěkný basket a sem tam i nějaké pohledné kombinace.

Soupeři se stále dařilo proměňovat lehké koše a proto byl stav v poločase vyrovnaný (29:29). Do třetí čtvrtiny jsme vstoupily změnou obrany a hráčky Zlína se s tím jen těžko vyrovnávaly.

Během sedmi minut jsme si vypracovaly 9ti bodové vedení a za kratší konec tahaly naše protihráčky. Ty se dokázaly přiblížit  ještě v konci utkání dvěma úspěšnými trojkami, ale pak už jim nezbývalo nic jiného než nás faulovat  a napůl úspěšnými trestnými hody jsme si vítězství kontrolovaly až do samého závěru. Do Příbora jsme vyjížděly s výhrou nad Zlínem 61:73.

Sparta Praha B PDF XLS
  min.   2b. 3b. TH   DU DO DC Bl   As M+ M-   F+ F-   Val b.
      100.0% 100.0% 68.0%

V neděli jsme nenastoupily příliš čerstvé a to možná díky celovečernímu putování v Příboře a hledání restaurace, kde nám budou schopni uvařit 8 vydatných večeří.

Soupeř si zpočátku udržoval mírné vedení díky naší “bezkrevné“ obraně i útoku (výrok trenéra). Začala se na nás již projevovat únava a nedokázaly jsme soupeři ve skóre odskočit. Během třetí čtvrtiny jsme během osmi minut dokázaly vstřelit jediný koš, soupeř již vedl o 8 bodů a následoval tak náš time-out a opětovný pokyn trenéra ke změně obrany.

Během posledních dvou minut třetího dějství jsme zlikvidovaly soupeřův náskok a skóre bylo srovnáno na 40:40. Soupeřky se ještě v samém závěru dokázaly přiblížit na rozdíl jediného bodu (ve 39. minutě) na 53:54, ale opět jsme utkání dotáhly proměněnými trestnými hody do vítězného konce (53:61).

100.0% 100.0% 73.9%

Z Moravy si tak odvážíme dvě vítězství a posouváme se díky 10 výhrám na druhou příčku za Liberec. V příštích kolech se utkáme s družstvy z Ostravy a Šumperka a utkání s hráčkami ze Šumperka bude pravděpodobně soubojem o 2.místo. Zřejmě naposledy v této sezóně se kvůli odjezdu do zahraničí představily Kateřina Hádková a Alžběta Koždoňová.