Deváté vítězství v řadě znamená vedoucí pozici v 1. lize! - aktualizováno

2012

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1836zobrazení

První adventní neděle roku 2012 přinesla, mimo jiné, další vítězství Sparty Praha! Dnešní soupeř Valosun Tišnov, rezerva Valosunu KP Brno, zpočátku kladl odpor, ale domácí hráčky postupně převzaly otěže zápasu a měly bodově navrch v každé ze čtyř čtvrtin. Konečný výsledek 73:55 znamená devátou výhru v řadě a první místo v tabulce 1. ligy žen. Zde zatím není zohledněn vzájemný zápas s BA, který jsme vyhráli 60:46.

Ohlasy trenérů:

Nedělní zápas byl zcela jiný. V trochu ospalém úvodu se hostující hráčky se dostaly hned ve 3. minutě do vedení  3:10. Po srovnání střelecké mušky začaly sparťanky dotahovat a skóre obracet. Do konce první čtvrtky to již znamenalo vedení. Ve druhé čtvrtině se soupeřky ještě snažily udržet vyrovnaný stav, ale v posledních dvou minutách první půle si sparťanky šňůrou 11:2 zajistily dvouciferné vedení. Ve druhé půli naše hráčky svůj náskok postupně navyšovaly až na 25 bodů (ve 35.min.).  Poslední minuty se už jen dohrávaly a hráčky Valosunu prohru trochu kosmeticky upravily. I pro tento nedělní zápas platí, že jsme leckdy dovolili soupeřkám „jednoduché“ body. Naproti tomu v obou víkendových zápasech jsme měli velmi dobrou úspěšnost dvoubodových pokusů. V sobotu i v neděli přes 50%. Nedělní zápas se asi nejlépe vydařil Evě Skutilové, ale i ona má v obranné činnosti rezervy.

Ohlasy hráček: Svůj pohled na zápasy přidala tentokrát jedna z opor družstva Katarína Hrabáková

Z výhier máme samozrejme veľkú radosť, avšak z optimizmu by som trochu ubrala a pozerala sa na náš výkon reálnejším pohľadom. Napriek tomu, že podľa čísel by sa mohlo zdať, že naša obrana je na tom dobre, opak je pravdou, súper naše chyby pouze nedokázal zúžitkovať vo svoj prospech, čo by sa nám v budúcnosti a ťažších zápasoch mohlo vypomstiť. Čo sa týka obrany, abolútne sme neplnili nič, čo sme si před zápasom alebo počas neho povedali. Na obranných činnostiach by sme rozhodne mali tvrdo zapracovať.

Ďakujeme fanúšikom za podporu a tešíme sa na nich v sérii domácích zápasov po Novom roku..