Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Sparta Praha podala stížnost u STK ČBF

30
01
2012

Autor: Redakce

rubrika: Aktuality

4224zobrazení
male_no-picture.jpg

Nedostatečně zajištěná pořadatelská služba a nedostatečná profesionalita rozhodčích, to je hlavní důvod proč se během celého sobotního zápasu, i přes žádosti o nápravu situace, nesla halou UP v Olomouci hesla a skandování hrubým způsobem uražející hostující družstvo, jednotlivé hráče, včetně skandování všeobecně spojovaného s sympatií a podporou myšlenek nacistického německa a vztyčování pravice.

Stejně tak došlo během zápasu k narušení prostoru lavičky hostujícího celku kdy jeden z diváků patřící ke skupině urážející hostující družsvto a jeho hráčky přeskočil hrazení a slovně se snažil vyvolával provakci s členy realizačnío týmu hostí.

Přes žádosti směrem k rozhodčím, nebyla v průběhu sjednána žádná náprava, vyjímku tvořila domluva hlavního pořadatele, která byla při jeho odchodu doprovázena opět skandování urážejícím hostující družstvo a rasistickými prvky.

Po utkání byla na místo pořadatelem přivolána hlídka městské policie v Olomouci, která doprovodila hostující družstvo k automobilům a zajistila, aby nedošlo k dalším tentokrát fyzickým incidentům, nebo poškození majetku a cizí věci.

Sparta Praha se v žádném případě nebude ztotožnovat s chováním skupiny fanoušků na zápase první 1. ligy žen, s postupem pořadatelské služby ani s postupem obou rozhodujích arbitrů, kteří mají dle rozpisu soutěže takovou situaci vyřešit.

Rasismus a hrubé urážky nepatří nejen ke sportu, ale ani k běžnému životu .Společně bychom měli proti takovým projevům bojovat a ne je tolerovat.

Takových, kterým to v sobotním utkání v metropoli na Hané nebylo jedno, nebylo mnoho. Vyjímka a dík patří hlavnímu pořadateli, hlavně za jeho spolupráci po utkání. Díky němu se předešlo s velkou pravděpodobností dalším incidentům po utkání.

 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů