2012

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

2075zobrazení

Sobotní odpoledne dopřálo sparťanským příznivcům hned dva boje o postup do vyšších soutěží. Sparťanské áčko se střetlo doma s DSK Basketball v baráži o ŽBL a rezervní tým vyzval v kvalifikaci o 2. ligu Pelhřimov.

Sparta Praha 84:79 DSK Basketball

Náročný program má v poslední době první tým Sparty, který se musí vyrovnat se všemi překážkami, které přináší letošní premiérová baráž o ŽBL. Sparťanky nešťastně podlehly Karlínu hned v prvním zápase a další den díky výpadku ve čtvrté čtvrtině prohrály také zápas s Pardubicemi. Do třetice se však Spartě podařilo zvítězit, když si odvezla důležité body ze Stodůlek od Basketbalové Akademie. Dnešní odvetný zápas proti DSK byl důležitý v udržení naděje o postup do ŽBL.

Sparťanky začaly zápas aktivně a soupeřky dostaly brzy pod tlak. V první čtvrtině se jim však nepovedlo odskočit na větší rozdíl, než 8 bodů. Po první čtvrtině tak domácí zaslouženě vedly, tabule ukazovala skóre 20:14. Druhá část hry vypadala stejně jako ta první, Sparta vedla a Karlín stále dotahoval. Bodový rozdíl často připomínal horskou dráhu, kdy nejprve domácí hráčky soupeři odskočily, aby pak vzápětí DSK manko dotáhlo. Ztráty Sparty a zlepšené doskakování pak přinesly Karlínu vítězství po poločase 37:38.

Třetí čtvrtina byla značně odlišná od té v Radotíně, žádné střelecké představení DSK se nekonalo, naopak se pokračovalo ve vyrovnaném utkání. Byla to tentokrát Sparta, které se podařilo odskočit. Bohužel se opět nepodařilo Karlín utrhnout na více než osm bodů a tak třetí část skončila 61:53.

Nadějný stav domácí hráčky udržovaly i v úvodu poslední části, zápas však dostal ještě jednu zápletku. Ač dokázala Sparta vést velkou většinu zápasu, stačily 4 rychlé trojky soupeřek a bylo po vedení. Karlín dokázal srovnat krok na 69:69 a dokonce se dostal na chvíli do vedení. Bojovně naladěné sparťanky však dokázaly opět přesunout misky vah na svou stranu a tento velmi zajímavý zápas dotáhly do vítězného konce.

Mohly tak začít oslavy druhé výhry v baráži! V zápase s Karlínem, který má ve svém středu několik cizinek, byla Sparta lepším týmem a zaslouženě vyhrála 84:79. Dokázala tak, že je více než vyrovnaným soupeřem a musí se s ní počítat.

Výborná obrana a zvýšená aktivita, kterou si domácí vynucovaly fauly soupeřek, které pak trestaly – to byl recept na dnešní vítězství. Otázkou zbývá, kolik sil zůstalo sparťankám po tomto náročném utkání do nedělního zápasu s Pardubicemi. Ty, jak je již dobrým zvykem, nastoupí po týdnu odpočinku, zatímco Sparta mezi tím sehrála dvě těžká utkání. Pokud chcete vidět, jak se Spartě povede v odvetně v Pardubicích, přijeďte se podívat na východ Čech. Boj o ŽBL začne v 19:00 v hale v Dašické ulici (Dašická 1083).

Sparta PrahaPDF XLS
  min.   2b. 3b. TH   DU DO DC Bl   As M+ M-   F+ F-   Val b.

Sparta Praha B 92:46 Pelhřimov B

Sparťanská rezerva měla na programu druhý zápas v kvalifikaci o 2. ligu. V prvním kole podlehla venku Nymburku těsně 75:72. Dnešním soupeřem Sparty byl Pelhřimov B a již od začátku utkání bylo jasné, kdo bude tahat za kratší konec. Hostující hráčky nebyly schopny sparťanky zastavit, k vidění byly pěkné akce, zápas měl dobré tempo. Poločas 47:17 naznačoval, že o osudu zápasu je zřejmě rozhodnuto. Třetí čtvrtinu se sice Pelhřimovu podařilo trochu snížit rozdíl ve skóre, ale nebylo to na dlouho. Sparta opět zvýšila otáčky a rozdrtila Pelhřimov 93:46.

Další zápas sehraje Sparta již dnes proti Nymburku. Utkání, které může Spartu B výrazně přiblížit 2. lize, začíná v 10:00 v hale Aritmy Praha. Přijďte také podpořit sparťanský rezervní tým.