Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Sparta je před odvetami stále ve hře o ŽBL

09
05
2012

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1178zobrazení
male_no-picture.jpg

Po necelém týdnu od vyřazení vítěze základní části z Kralup, čekala hráčky Sparty Praha první náročná část baráže o ŽBL.

První utkání odehrálo družstvo Sparty v Radotíně proti DSK Basketball a od začátku zápasu drželo s favoritem krok. Během prvního poločasu se Sparta málem odpoutala na téměř 10-ti bodový rozdíl, aby pak první polovinu zakončila s jednobodovým náskokem na pražského rivala z Karlína. Celé klání však rozhodl výpadek na začátku třetí čtvrtiny, kdy se během 4 minut dostal soupeř do 16-ti bodového vedení. Sparťanky se ale nevzdaly a dokázaly náskok stáhnout až na 4 body. Domácí Karlín ale dokázal vždy najít odpověď a poodskočit na větší rozdíl. Hostující hráčky v závěru zápasu dostihla únava, která měla za následek zhoršené zakončení a ztráty, a tak první vzájemné utkání vyhrál Karlín 76:67.

Ke druhému utkání nastoupila Sparta další den v neděli, v domácím prostředí, proti odpočinutým Pardubicím, které si odložily zápas s BA na pondělí. Samotné nedodržování termínové listiny je v letošní baráži až zarážející. Za povšimnutí stojí zejména předehrání zápasů týmy ŽBL, které tak více odpočívají mezi zápasy a prvoligové týmy mají velice nabitý program. V takovém případě se dostáváme do situace, kdy odehrajeme 3 těžké zápasy ve 4 dnech a BA dokonce 3 zápasy ve třech dnech. Opakované změny v možnosti nasazování hráček do baráže, to je také kapitola sama pro sebe. Ale zpět k nedělnímu klání…

Domácí hráčky začaly utkání aktivně a zdálo se, že mají nakročeno k zaskočení soupeře. Diváci v Hloubětíně se však bodové smrště nedočkali, naopak o koše byla z počátku celkem nouze. Za kratší konec však většinu času tahaly domácí hráčky, ale poločas 30:36 dával slušné šance do zbytku utkání. Druhý poločas se odehrával v obdobném duchu, Sparta stále dotahovala náskok hostů a nedařilo se ji bodově vyrovnat. V závěru třetí čtvrtiny se ale úsilí domácích hráček přetavilo ve vyrovnání a krátké vedení. Bohužel neproměnění 4 trestných hodů v řadě za sebou a úspěšná střela Pardubic za tři body, znamenala stav 50:53. Nadějný stav se po pár minutách čtvrté části rozplynul, vysílené domácí hráčky nedokázaly bodovat ze hry a náskok Pardubic stále narůstal. Dva koše ze hry a celkově 8 bodů ze čtvrté čtvrtiny nemohlo proti 22 bodům soupeře stačit a tak i druhý zápas Sparta prohrála.

I přes to nebylo proč věšet hlavu. Sparťanky dokázaly týmům z nejvyšší soutěže svou bojovností často zamotat hlavy a ukázaly, že je s nimi třeba počítat.

Po dni odpočinku čekala naše družstvo Basketbalová Akademie ze Stodůlek. Neoficiální finále první ligy žen mimo jiné rozhodovalo o možnosti zachování si naděje pro další boje v baráži. Úterní soupeř rovněž disponoval několika hráčkami, které letos hrály nejvyšší soutěž. Zápas dvou celků, které se v názvu honosí jménem Sparta, začala lépe hostující (BLC) Sparta Praha, která od té doby vedla naprostou většinu zápasu. Změna oproti nedělnímu střetnutí, kdy náš tým takřka celé utkání dotahoval náskok soupeřek. Rozdíl ve skóre dosahoval už 11 bodů, avšak domácí se úspěšnými střelami za tři body opět dotáhli na minimální rozdíl a zápas se opět začal pořádně dramatizovat. Perfektní obranou, která provázela celý zápas, však hostující hráčky dokázaly opět odskočit a i přes závěrečné snížení, dokázaly porazit Basketbalovou akademii 70:65 a připsat si důležité první vítězství v baráži.

Celkový přehled odehraných zápasů naleznete zde: http://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_1699.html

Sparta Praha je aktuálně třetí ve čtyřčlenné minitabulce, ale má o zápas méně, než oba týmy před ní. Boj o další body se uskuteční již tento víkend kdy sparťanky vyzvou v sobotu v Hloubětíně tým DSK Basketball a v neděli se představí na palubovce Pardubic. Oba tyto zápasy napoví, nakolik bude důležitý středeční zápas proti BA.

Bližší informace k zápasům přineseme v nejbližší době, proto sledujte náš web a Facebook.

 

autor: JF
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů