Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Sparta si zahraje baráž o ŽBL

29
04
2012

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1471zobrazení
male_no-picture.jpg

Čtvrté semifinále I. ligy žen rozhodlo o tom, že si sparťanské basketbalistky zahrají baráž o nejvyšší soutěž, kterou naposledy hrály v roce 2009. Pražanky si v domácím prostředí s přehledem poradily se suverénem základní části a po výhrách 80:62 a 85:64 čekají na 4. barážového účastníka, který vzejde z druhého semifinále mezi týmy BA Sparta a Valosun Tišnov. 

Hráčky Sparty v obou zápasech prokázaly velkou bojovnost a vůli po vítězství. Důsledná obrana a zodpovědný týmový výkon – to byly hlavní rysy, které posunuly celek vedený Petrem Fejkem přes středočeského soupeře z Kralup.

První ohlasy po nedělním utkání si můžete přečíst v článku Pražského deníku ,,Sparťanky postoupily do baráže", který naleznete zde.

Do baráže z nejvyšší soutěže spadly nedávno prvoligové týmy DSK Basketball a Pliska Pardubice. Pražský celek se dostal do nesnází hned při svém prvním startu v nejvyšší soutěži, náš druhý soupeř již odehrál druhou sezónu v ŽBL, ale hned v té první se vyhnul sestupu díky nečekanému navýšení počtu družstev.

Samotná baráž se hraje systémem každý s každým (doma, venku) a nejlepší dva týmy budou hrát další ročník nejvyšší soutěž. První utkání, vyjma již předehrávaných týmy ŽBL, jsou na programu5. a6. května. Podrobnosti přineseme v následujících dnech.

Program baráže bude opravdu hodně náročný, zápasy se sehrají v krátkém sledu a my věříme, že si najdete cestu na utkání a podpoříte naše děvčata v boji o soutěž, kde Sparta drží rekord v počtu titulů mistryň republiky.

 

autor: JF

 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů