Sparta proti Aritmě vítězně, na AIA nestačil nikdo

2011

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

6903zobrazení

Ladies se na turnaji představily v předpokládané sestavě, která by neměla být zdaleka definitivní.V úvodním zápase nedokázaly po poločase udržet krok s rozjetými AIA, které si i v druhém zápase s Aritmou udržely neporazitenost a v celku suverénně přehrály i Aritmu.

Sparťanky držela v úvodu zápasu s Athletes in Action hlavně Svobodová s Chudárkovou.AIA si postupně vypracovávaly hlavně díky rychlejší hře a dobrému doskakování bodový odstup, který se domácím nepodařilo do konce zápasu zlikvidovat.

Naopak hosté díky dobré týmové hře a individuálním výkonům Mullaney a Bursey dokázali zápas dovést do vítězného konce.

Za Spartu nastoupily navrátilkyně Faflíková s Hádkovou a po zranění zasáhla do hry i Chudárková. Té se v úvodním střetnutí dařilo držet hru Sparty v solidních obrátkách. V zápase, který Ladies příliš nevyšel, patřila jednoznačně k těm lepším na hřisti. Její debut účtoval v konečném souhrnu 8 bodů a 5 asistencí.

Sparta Praha - Athletes in Action 51-68

Sestava Sparty Praha:

• Rozehrávačky - Běhalová Dominika, Chudárková Pavla, Nováčková Hana (CAP)
  • Křídla - Faflíková Tereza, Svobodová Kateřina, Gerhardová Blanka, Kateřina Váchová, Babicka Malgorzata
  • Pivoti - Hádková Kateřina, Fejková Malgorzata, Koďousková Eva

Body Sparty Praha:

• Rozehrávačky - Běhalová Dominika (0), Chudárková Pavla (8), Nováčková Hana(2) (CAP)
  • Křídla - Faflíková Tereza(4), Svobodová Kateřina (10), Gerhardová Blanka (4), Kateřina Váchová (4), Babicka Malgorzata (2)
  • Pivoti - Hádková Kateřina (6), Fejková Malgorzata (0), Koďousková Eva (11)

Po krátké pauze Ladies musely znovu na hřiště tentokrát proti svému budoucímu soupeři z I.ligy pražské Aritmě Praha. Únava z předchozího zápasu byla na domácích hráčkách patrná hned v úvodu a Aritma si rychle vypracovala vedení 0-7.

Pak zabraly i Ladies a díky lepší hře 1/1 se dostaly zpátky do zápasu. Dlouho ale prohrávaly a nebyly schopny se soupeři bodově dotáhnout na dostřel nebo zvrátit výsledek na svojí stranu. Artima hlavně díky Králíkové, která dobře střílela, dokázala trestat pasivní obranu Sparty především z dlouhé vzdálenosti a udržovala do poločasu i konce třetí čtvrtiny náskok těsně pod hranicí deseti bodů.

Sparťankám se ale vždy podařilo těsně před sirénou snížit na rozdíl tří bodů a poslední čtvrtina tak zůstávala otevřená.

V poslední části zlepšily domácí obranu a díky rychlým protiútokům a zlepšené střelbě z dálky zcela dominovaly ve třetí čtvrtině, ve které nastřílely soupeřkám 31 bodů a v posledních 5 minutách už vítězství pohlídaly.

Sparta Praha - Aritma Praha 74-63

• Rozehrávačky - Běhalová Dominika, Nováčková Hana (CAP)

• Rozehrávačky - Běhalová Dominika (11), Nováčková Hana (12) (CAP)
  • Křídla - Faflíková Tereza (10), Svobodová Kateřina (5), Gerhardová Blanka (6), Kateřina Váchová (10), Babicka Malgorzata (8)
  • Pivoti - Hádková Kateřina (4), Fejková Malgorzata(4), Koďousková Eva (4)

V posledním zápase pak AIA porazila Aritmu, která se stejně jako Sparta musela potýkat se dvěma zápasy po sobě, 82-49 a bez porážky vyhrála turnaj na Hagiboru.

pozn:ilustrační foto IDNES