Sparta nestačila na domácí Olomouc, v Brně zápas kontrolovala.

2012

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

3957zobrazení

Pražský tým s z víkendového moravského kola přiváží po prohře i vítězství.Nejprve Ladies nestačily v Olomouci na domácí UP, v neděli pak proti béčku Friska kontrolovaly zápas v průběhu i v koncovce.

Utkání v Olomouci začalo s více než půlhodinovým zpožděním, sportovní hala v Olomouci hostila mimo jiné i utkání extraligy žen ve volejbale.Domácí UP vyválčily proti pražskému Olympu bod za porážku 3:2.Díky pětisetové bitvě následovalo utkání I.ligy v basketbale se skoro 40 minutovým posunem.

Do utkání vstoupily sparťanky vynikajícím způsobem, na hřišti se lépe pohybovaly, dobře kombinovaly v útoku a díky dobře doskakujícím pivotkám si rychle vytvořily douciferný náskok ve skóre.

Trojka Inochovské s klaksonem pak znamenala nejen snížení, ale i začátek obratu v zápase.Domácí začaly těžit z jednoduchých kombinací 1/1 a dobré úspěšnosti z tříbodové vzdálenosti ze silné i slabé strany.

Navíc Sparta začala kupit chyby při přechodu na útočnou polovinu a tak se náskok stenčil stejně rychle jako si ho Ladies vybojovaly.

Ve druhé čtvrtině Sparta dlouho prohrávala, obraz hry se změnil až se změnou obrany, lepší hra na hráče s míčem, přinesla profit v podobě rychlým protiútoků a hostující hráčky opět otočily vývoj zápasu ve svůj prospěch.Těsně před poločasem ale nezvládly koncovku a do poločasu šly malým dvoubodovým mankem.

Po obrátce vsadila Sparta na zonovou obranu, která vůbec nevyšla.Olomouc rozebrala špatně postavené hráčky hostujícího družstva a přesnou střelbou za 3 body a rychlými průniky si díky 12 bodové šnůře v řadě vybojovala základ pro konečné vítězství.

Sparťankám se totiž nedařilo manko umazat.kdykoliv se podařilo snížit, přišla ze strany Ladies chyba v obraně nebo zbytěčně zbrkle zakončený útok.Domácí si pak dokráčely pro celkem klidný závěr zápasu.

Spartě kromě Gerhradové, Váchové a Morris chyběla v utkání větší chuť po vítězství.Sobota pak potvrdila, že se pražankám na hřiště UP dlouhodobě výrazně nedaří.

SK UP Olomouc - Sparta Praha 82:71

SK UP Olomouc
  min.   2b. 3b. TH   DU DO DC Bl   As M+ M-   F+ F-   Val b.

69.7% 33.3% 61.9%

V nedělním zápase se Sparta dokázala prosadit na úkor domácího Friska, když od začátku utkání dominovala pod oběma koši díky Kohoutové, Opluštilové a Koďouskové.

Navíc přidala i velmi slušnou obranu a takticky správně zvládla závěry čtvrtin a zápasu.I přes mále zdramatizování situace v závěru utkání si tak alespoň o něco málo vylepšila dojem z víkendového moravského tažení.

Především v obraně se dařilo hráčkám uhlídat jindy nebezpečnou Kašpárkovou, ta v utkání zaznamenala jen 6 bodů a zápas navíc v závěru po páté chybě opustila.

Sparta působila v utkání kompaktnějším dojmem než v Olomouci, na hráčkách bylo vidět, že vědí o jak důležité vítězství se v závěru sezony hraje.V tabulce Sparta zůstává 5 s minimálním odsutupem za Basketbalovou Akademií, která v domácích zápasech dvakrát uspěla.

47.6% 33.3% 83.3%

Boj o první čytřku a lepší nasazení do play off bude pokračovat za 14 dní.

Sparta přívítá na domácí palubovce v Hloubětíne v 17.kole 1.ligy Benešov v něděli pak jihočeské Strakonice.