Ladies sebraly Benešovu domácí neporazitelnost

2011

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

9042zobrazení

Basketbalistky Sparty chtěly protáhnout vítěznou sérii i na palubovce Benešova.Ten si zatím v lize vede tradičně dobře, navíc hájil v nedělním utkání domácí neporazitelnost.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný.Hostujícím hráčkám se nadařilo prosadit se proti zatažené obraně Benešova z dlouhé a střední vzdálenosti.Benešov spoléhal na rychlé protiútoky a dobře rozehrávající Hřebíkovou.

Oboustraná přetahovaná pokračovala až do polovinu zápasu.Jeho závěr lépe zvládly sparťanky a do přestávky měly na svojí straně 14ti bodový náskok.

Po přestávce se Benešov zatáhl do zonové obrany a protože se Ladies stále nedařilo proměnovat střelecké příležitosti, zápas se nikam neposunul.Rozdíl zůstával, domácí se ale výsledkově přiblížit nedokázaly.

Zlom v utkání přinesl závěr třetí části, kdy se střelcům Ladies podařilo rozbít zonovou obranu domácího celku a odskočit na rozdíl takřka ke třiceti bodům.

Dobrá třetí čtvrtina ve které hostující hráčky nedopustily zdramatizování zápasu, určila jeho konec.V samém závěru pak domácí hráčky ještě dokázaly snížit, z jejich strany to ale bylo vše a na zvrat v zápase to nemohlo stačit.

BC Benešov - Sparta Praha 49:67

(12:16 21:35 27:54); 06.11.2011

body: Koubová Petra 14, Němcová Jana 10, Hřebíková Tereza 9, Karmazínová Barbora 6, Kratochvílová Aneta 6, Mazurová Martina 4, Brázdová Lenka 0, Matějková Veronika 0, Remešová Karolína 0, Richtrová Michaela 0, Smetanová Irena 0, Škvorová Iveta 0 - Opluštilová Kamila 15, Gerhardová Blanka 11, Kohoutová Zuzana 11, Váchová Kateřina 10, Skutilová Eva 8, Běhalová Dominika 4, Svobodová Kateřina 4, Faflíková Tereza 2, Nováčková Hana 2, Fejková Malgorzata 0, Hroudná Natálie 0, Morris Rebecca D. 0;

střelba 3b.: 7/3:17/4 střelba 2b.: 57/16:52/22 TH: 12/8:16/11 doskoky: 26:39 chyby: 15:18;

rozhodčí: Hartig Zdeněk, Havrda Martin