2011

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

7040zobrazení

Zápornou bilanci se sparťanským basketbalistkám podařilo o víkendu z poloviny korigovat.V 4 a 5 kole se dokázaly naplno prosadit proti moravským týmům a zaslouženě zvítězily o 22 a 26 bodů.V tabulce se tak odpoutaly od posledního místa a poskočily na sedmou pozici v tabulce základní části.

Oba výsledky se začaly rodit už v úvodních čtvrtinách.Domácí si díky dobré střelbě a obraně vybudovaly záhy dvouciferný náskok, který udžovaly a rozšiřovaly v celém zápase.

Kvalitnější basketbal nabídlo úvodní sobotní utkání.Hostující Frisko se v posledním dějství nadechlo k náporu a dokázalo z dvacetibodového náskoku Sparty umazat 4 minuty před koncem celou polovinu.Navíc ale v zápase nemělo síly a Sparta slavila první vítězství.

To hlavně díky výkonům podkošových hráček Oluštilové a Kohoutové, ty dohromady zaznamenaly skoro polovinu bodů domácího družstva, výraznou měrou přispěly i v obraně, kde se jim podařilo ovládnout prostor pod domácím košem.

V dresu Sparty se v obnovené premiéře ukázala Eva Skutilová, v zápase se jí dařilo především ze střeleckých pozic za tři body.

Sparta Praha - Frisco Brno B 86:65

(25:14 42:22 67:45); 22.10.2011

body: Opluštilová Kamila 26, Kohoutová Zuzana 18, Váchová Kateřina 12, Skutilová Eva 10, Fejková Malgorzata 4, Gerhardová Blanka 4, Hroudná Natálie 3,Morris Rebeca 3, Běhalová Dominika 2, Nováčková Hana 2, Svobodová Kateřina 2,

střelba 3b.:9/4:27/5 střelba 2b.: 49/25:45/15 TH: 33/24:32/20 doskoky: 43:35 chyby: 25:28;

rozhodčí: Egr Jaroslav, Pospíchalová Lucie

Nedělní utkání s univerzitním SK UP Olomouc, postrádalo hned od začátku zápasu koncentraci.Nesoustředěnost v obraně i na útočné polovině, nedovolovala domacím výrazněji se od svého soupeře odpoutat.Těsně pod dvouciferným rozdílem ve skore se utkání drželo skoro celý první poločas.V jeho závěru ale přišlo několik podařených kombinací domácích hráček a jednoduché body z rychlého protiútoku.

Do kabin odcházely domácí s příjemným náskokem ve skore.Ten se jim po obrátce podařilo ještě navýšit.Nejvyšší vedení v zápase o 28 bodů svítilo na ukazately na konci třetí čtvrtiny.

Hosté se potom díky několika po sobě jdoucích úspěšných tříbodových pokusech vrátily do zápasu alespoň herně, snížit se jim totiž podařilo jen na rozdíl 16ti bodů.

Vedení si Sparta už vzít nenechala a i přes chyby dokázala opět odskočit a mohla tak slavit druhé vítězsví v sezoně, druhé za sebou.

Sparta Praha - SK UP Olomouc 84:58

(15:9 39:23 62:36); 23.10.2011 11:00

body: Skutilová Eva 14, Faflíková Tereza 12, Kohoutová Zuzana 11, Opluštilová Kamila 9, Běhalová Dominika 7, Svobodová Kateřina 7, Gerhardová Blanka 5, Váchová Kateřina 5, Fejková Malgorzata 4, Morris Rebecca D. 4, Nováčková Hana 4, Hroudná Natálie 2 - Pilátová Zuzana 17, Burzová Gabriela 9, Kohlová Tereza 9, Plášková Petra 7, Lachnitová Gabriela 5, Valentová Hana 5, Inochovská Sandra 3, Hausknechtová Jana 2, Chodilová Michaela 1, Holubová Martina 0, Skypalová Mariana 0