2014

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

2192zobrazení

Sobotní vítězství nad Studánkou Pardubice se nerodilo lehce. Na pražskou Pankrác dorazil konsolidivaný Pradubický tým a hlavně v začátku utkání, kdy domácí družstvo zaspalo, potvrdil svoje kvality.

Spartě se nepodařil zachytit vstup do utkání a po sérii chyb vedly Pradubice brzy 8-0. Po oddechovém čase domácích a sérii střídání se hra do poločasu vyrovnala. Domácí hráčky se koncentrovaly na obranu Kozumplíkové, která přesnými tříbodovými pokusy držela mírné vedení hostů po celý první poločas.

Po změně stran přeci jenom domácí našli více střelecké pohody a hlavně díky zlepšené obraně se poprvé v zápase dostali do vedení. Soupěři už sparťanky obrat nepovolily a 6 minut před koncem vedly rozdílem větším než 20 bodů. Sparta pak zápas v poklidu dohrála a šetřila síly na nedělního soupeře ze Šumperka.

V dresu domácích se nejvíce střelecky dařilo Severové, Matulkové a Pospíšilové, nejvyšší validity v utkání dosáhla Zuzana Kecová, když k tradičně dobré obraně přidala i finální přihrávky a prosadila se i střelecky.

Nedělní zápas měl takřka opačný průběh. Sparta šla rychle do vedení 12-0 a soupeř reagoval změnou obrany a kouskováním hry. Přesto, že šlo o jednoznačné utkání, domácím basketbalistkám se nepodařilo hráčkám Šumperka výrazně vzdálit - přesto, že během zápasu hru konrolovaly.

V průběhu 4. čtvrtiny odskočily basketbalistky Sparty až na rozdíl více jak 20-ti bodů. Zápas vítězně dokončily a v neúplné tabulce jim před odehráním ostatních zápasů patří 2. místo za vedoucím Brnem.