2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1953zobrazení

Ke třetímu a čtvrtému utkání play-off jsme do Šumperka odjížděly za stavu 1-1, kdy jsme smolně rozdílem jediného bodu prohrály druhý domácí zápas. V sobotu do zápasu vstoupil lépe soupeř a měl již od začátku mírně navrch. Nám se nedařily proměňovat vyložené šance, díky nepříliš objektivním rozhodčím se nám dařilo rychle sbírat fauly a vzhledem k našemu útlému počtu sedmi hráček to byl značný problém. Aktivně hrající Smrčková byla vyfaulována již na začátku třetí čtvrtiny a do problému s fauly se dostala i Šimáková. V poslední čtvrtině jsme ještě držely naději na výhru, ale soupeř si vedení pohlídal a my tak musely doufat ve zlepšený výkon v neděli.

TJ Šumperk : Sparta Praha – 52:39

V neděli jsme do zápasu vlétly nebojácně a na soupeři byla naopak vidět nejistota. I přesto, že se nám v útoku dařilo, hráčky Šumperka držely krok a my jim ve skóre nedokázaly odskočit. Po vyrovnaném poločase (29:29) se to naopak podařilo soupeři a my musely neustále dohánět bodový rozdíl. Ve vypjaté čtvrté čtvrtině jsme ještě pohrozily několika úspěšnými trojkami a rychlými protiútoky, ale soupeř si za bouření domácího publika opět výhru pohlídal a slaví tak postup do semifinále druhé ligy.

TJ Šumperk: Sparta Praha – 67:61

Nám tak sezóna bohužel končí a musíme již netrpělivě vyhlížet sezónu následující. I přes tuto prohru můžeme být vcelku spokojené, naše umístění v první čtyřce jen tak nikdo před začátkem soutěže nečekal. Nyní musíme jen netrpělivě vyhlížet nadcházející ročník 2.ligy

autor: Aneta Krobová