Šest statečných v posledním kole základní části

2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1705zobrazení

V sobotním utkání, ve kterém jsme již měli jistotu 2. místa v základní časti a jak se říká “o nic nešlo”, jsme nastoupily v 6 hráčkách.  Navíc naším soupeřem nebylo družstvo pro nás příliš příjemné, jelikož v první půli sezony nás dokázal porazit rozdílem 17 bodů.

Již v první čtvrtině na nás byla znát únava z velmi namáhavých tréninků v tomto týdnu, ale se soupeřem jsme dokázaly držet krok, především díky aktivitě Svobodové. Postupně se k ní přidávala i Smrčková, o čemž svědčí i jejích 15 střílených trestných hodů v tomto zápase. Ve druhé čtvrtině se nám již přestalo dařit a hráčky Nymburka začaly postupně navyšovat svůj náskok. Během druhého dějství jsme dokázaly přispět pouze 5 body a poločasový stav byl 20:35 pro Nymburk.

Popoločasové přestávce, kdy nám trenér promluvil do duše a nabádal nás k vice zatažené obraně a hráčky soupeře se již těžko prosazovaly. Na nás se již projevila větší chuť do hry a pomalu jsme ukrajovaly soupeřův náskok. V posledních 2 minutách vstřelila trojku Smrčková a dostala nás na rozdíl pouhých dvou bodů. Poté soupeř znovu skóroval a na výhru se nám již dotáhnout nepodařilo. Nymburku jsme tedy podlehly rozdílem 5 bodů 48:53.

Příští utkání play-off jsou na programu opět doma v hale TJ Pankrác proti družstvu TJ Šumperk. Přijďte nás proto podpořit v boji o postup!

autorka: Aneta Krobová