2013

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1867zobrazení

V sobotním utkání nás čekal soupeř, kterého jsme na jejich palubovce v Sadské dokázaly porazit rozdílem třídy. Nyní se nám však zřejmě během svátků vytratila forma a úvodní minuty zápasu nám vůbec nevyšly. V první čtvrtině jsme měly problém skórovat, v hale vládla komorní atmosféra a z hlediště se ozývaly rady, ať hrajeme basket. Po první půli byl stav 23:21.Po poločasové poradě jsme však zlepšily všechny herní činnosti a rozdíl ve skóre se začal rychle navyšovat v náš prospěch. Za třetí čtvrtinu dokázal soupeř vstřelit pouze 5 bodů, což svědčí především o kvalitní obraně.  V poslední čtvrtině ještě soupeř kosmeticky upravoval skóre, ale vedení jsme si udržely a vyhrály jsme tak naše první utkání tohoto roku 62:46.

V neděli přijelo na naší palubovku družstvo Basket Poděbrady. V první části soutěže jsme s tímto soupeřem prohrály rozdílem 3 bodů a o to byla chuť po vítězství větší. První poločas již nebyl tak nebasketbalový jako v sobotu a udržovaly jsme si stále mírné vedení. Soupeře držely nadostřel úspěšné tříbodové pokusy, které byly však proměňovány z těžkých pozic díky naší relativně dobré obraně. V koncovce se ještě podařilo basketbalistkám z Poděbrad dotáhnout nás na rozdíl jediného koše, avšak výhru jsme již měly plně pod kontrolou a mohly tak slavit vítězný víkend. Sparta Praha - Basket Poděbrady: 60:55

Před dalším kolem, kdy nás čeká daleký výjezd Příbor - Zlín, budeme muset spoustu věcí vylepšit, ale díky dobré morálce to jistě nebude problém.

Sparta Praha B - ŠBK P-H Sadská   (62:46) (11:13 23:21 45:26 62:46)