Sparta Praha Basketbal - Oficiální web basketbalové Sparty Praha

Sparta v 1. lize opět vyhrála a bodově se dotáhla na čelo tabulky! - aktualizováno

01
12
2012

Autor: Redakce

rubrika: Reportáže

1578zobrazení

První družstvo Sparty Praha dnes sehrálo zápas s rezervou Brna (BK SŠMH Brno) a po vítězství 76:61 dotáhlo špičku tabulky. Sparta má nyní, stejně jako další čtyři týmy, 19 bodů, šesté Kralupy ztrácejí 2 body. Domácí hráčky se dostaly rychle do vedení a během první čtvrtiny začaly pomalu navyšovat svůj náskok, který dokázaly s přehledem udržet až do závěru utkání!

Ohlasy trenérů:

V sobotním zápase jsme nastoupili dost netypicky pro domácí zápasy. Měli jsme k dispozici méně hráček než hostující Brno. I tak však hráčky dokázaly vyhrát a dokonce vyšším rozdílem, než jsme v předehraném posledním kole v Brně prohráli. O osudu zápasu vlastně rozhodla první půle, ve které jsme po vyrovnaném začátku odskočili soupeři díky lepší střelbě na rozdíl patnácti bodů. Znatelná byla také výšková převaha našich hráček. Přes tradičně ne moc povedenou třetí čtvrtku se brněnským hráčkám nepovedlo v této fázi hry snížit náskok pod deset bodů.  V poslední čtvrtce jsme je již taktickou hrou k ničemu zásadnímu nepustili a hráčky navýšily rozdíl ve skóre opět na poločasový 15ti bodový rozdíl. Jako pozitivní bych viděl skutečnost, že se o bodový zisk podělily hráčky vcelku rovnoměrně (5 hráček přes 10 b).  Bohužel však, jako skoro již tradičně, si dovolíme občasná okénka v obraně a tím umožníme soupeřkám získávat jednoduše body a tím je místo zvýšení rozdílu pouštíme ještě zpět do hry.  Pokud bych měl zvolit nejlepší hráčku utkání, tak bych vybral Katku Váchovou.